Skip to main content

Elden Ring - atakowanie innych graczy: inwazje, PvP

Jak zaatakować świat innego gracza.

Dla wielu graczy Elden Ring to przede wszystkim eksploracja ciekawego świata i walka z potworami. Niektórzy w ogóle nie korzystają z przyzywania sojuszników i traktują całą przygodę, jako doświadczenie single-player. Możliwe jest jednak atakowanie innych.

Dokonywanie inwazji na światy obcych graczy to element obecny od dawna w grach From Software. Najazd na kogoś oznacza, że dana osoba nie będzie spodziewać się przeciwnika - możliwe jest też bowiem aktywowanie znaków, którymi ktoś może przyzwać nad na pojedynek.

Aktywowanie ataku wykonujemy poprzez użycie przedmiotu zwanego Gnijącym krwawym palcem (1).

Kiedy go użyjesz, musisz chwilę poczekać. Gra poszuka odpowiedniego użytkownika, którego świat możesz zaatakować. Zobaczysz na ekranie odpowiednie komunikaty.

Kiedy trafisz do świata gracza, którego zaatakowałeś, nie zobaczysz go od razu. Pojawisz się nieopodal, ale atakowany nie będzie wiedział, z której strony przyjdziesz. Ty z kolei widzisz ikonę (2), która wskazuje gospodarza świata.

Potem musisz po prostu zaatakować przeciwnika. Graj jak chcesz, we własnym stylu. Warto jednak wspomnieć, że niepisaną zasadą pojedynków PvP w grach tego typu jest nieużywanie mikstur leczniczych - nie wszyscy jednak tego przestrzegają.

Jeśli pokonasz przeciwnika, otrzymasz runy w nagrodę. Jeśli przegrasz, nic nie stracisz, wrócisz do swojego świata.

Następnie: Elden Ring - skalowanie cech: jak działa

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - zgarbiony pomnik starej kobiety

Zobacz także