Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ekwipunek w Starfield w końcu działa, jak powinien. Pomogły mody

Prawie jak w Skyrimie.

Wśród licznych zalet Starfield nie znajdziemy niestety komfortowego systemu zarządzania ekwipunkiem. Jeden z graczy poprawił istotny element gry na własną rękę, a owoce swojej pracy udostępnił innym.

Bethesda postanowiła najwyraźniej rozbudzić u graczy falę nostalgii, projektując system bardzo podobny do tego ze Skyrima. Na nieszczęście dla deweloperów, przez ostatnie kilkanaście lat gry zrobiły duży krok w projektowaniu ekwipunków, co dobrze pokazuje dzieło niejakiego „m8r98a4f2”.

Ten stworzył bowiem modyfikację „StarUI Inventory”, która sprawia, że inwentarz w Starfield staje się zdecydowanie bardziej przejrzysty, a więc i prostszy w obsłudze. Jak czytamy w opisie moda, otrzymujemy m.in. precyzyjniejsze sortowanie, statystyki przedmiotów, takie jak waga i wartość, a także specjalne ikonki, ułatwiające rozróżnianie przedmiotów.

Ładnie i przejrzyście

Mod jest oczywiście inspirowany podobnym projektem do Skyrima o nazwie SkyUI. Wśród graczy przyjęło się już, że ekwipunek w „czystej” wersji RPG-a jest na tyle ubogi w opcje, że każde podejście do gry powinno się rozpocząć właśnie od pobrania wspomnianej modyfikacji. Licznik na stronie NexusMods potwierdza, że do dziś skorzystało z niej już ponad 6 milionów użytkowników.

W serwisie znajdziemy także masę innych, niemniej użytecznych modyfikacji. Warto wymienić choćby „Starfield Upscaler” który wprowadza do tytułu wsparcie dla skalowania DLSS. Projekt o nazwie „Move or Disable XP Bar” przyda się graczom, którzy nie chcą widzieć liczby zdobywanego doświadczenia na środku ekranu.

Przypomnijmy, że oficjalna premiera Starfield na PC, konsolach Xbox Series X/S oraz w abonamencie Game Pass odbyła się wczoraj. Kosmiczna produkcja zaliczyła bardzo udany debiut - w szczytowym momencie grało ponad milion osób jednocześnie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze