Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Eksploruj świat Elden Ring bez przeszkód. Fani dodają opcję „uśpienia” wrogów

Pierścień Pokoju.

Od lat trwa debata o to, czy w grach takich jak Dark Souls i Elden Ring powinien pojawić się łatwy poziom trudności. Jeden z fanów postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i opublikował modyfikację, która pozwala cieszyć się grą bez konieczności walki o życie.

Twórcy ze studia FromSoftware stworzyli piękny i magnetyczny świat, jednak czasami ciężko jest się nim delektować w spokoju. Na każdym kroku czekają niebezpieczeństwa, a potężni wrogowie blokują niekiedy dostęp do dalszych terenów. Moder rainergeis postanowił przekształcić Elden Ring w symulator chodzenia i stworzył w tym celu moda Peaceful Ring.

Peaceful Ring zmienia wszystkich wrogów w Elden Ring w pokojowych NPC. Przeciwnicy nie będą atakować, bez względu na wszystko. Mod jest przeznaczony dla tych, którzy mogą chcieć zobaczyć wszystko w grze bez konieczności walki. Nadal możesz zabijać wrogów, w tym bossów niezbędnych do przejścia gry” - czytamy w opisie modyfikacji.

Sposób działania jest wręcz banalny - po instalacji, mod wyłącza sztuczną inteligencję przeciwników, przez co stają się oni pasywną częścią scenerii. Nadal można atakować wrogów i zabijać bossów, którzy pozostaną bierni. Ma to kilka praktycznych zastosowań - można na przykład w spokoju zwiedzać Ziemie Pomiędzy lub zapoznać się w bezpiecznych warunkach z rozmieszczeniem przeciwników na trudniejszych etapach.

Instalacja też jest dość prosta - wystarczy pobrać plik z Nexusa i przerzucić go do folderu ModEngine 2. Oprogramowanie niezbędne do działania modów można znaleźć na stronie projektu w serwisie GitHub. Należy jednak pamiętać, że wszelkie ingerencje w kod gry są niezgodne z regulaminem i niemal na pewno zakończą się zbanowaniem konta. Mody w przypadku produkcji FromSoftware najlepiej instalować wyłącznie w trybie offline i na zapasowym koncie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.
Komentarze