Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Easter Egg w Hi-Fi Rush może zapowiadać The Evil Within 3

„Kontynuacja popularnej serii survival horrorów ogłoszona”.

Hi-Fi Rush wzbudziło konsternację wśród fanów odpowiedzialnego za grę studia Tango Gameworks, które do tej pory wydawało raczej przeznaczone dla starszych odbiorców tytuły z dreszczykiem. Możliwe jednak, że w rytmicznej produkcji ukryto zapowiedź The Evil Within 3.

Do tej pory studio, które założył Shinji Mikami, czyli „ojciec Resident Evil” kojarzyło się raczej z grami pokroju Ghostwire: Tokyo czy ciepło przyjętą dylogią The Evil Within. Wiele wskazuje na to, że Tango Gameworks wcale nie zamierza rezygnować z mroczniejszych klimatów i prawdopodobnie pracuje już nad trzecią częścią serii swoich flagowych survival horrorów.

Jak donosi GamesRadar+, Internauci dopatrzyli się pewnego Easter Egga w Hi-Fi Rush, który wskazywać może, że The Evil Within 3 rzeczywiście powstaje. Podczas jazdy windą tuż przed spotkaniem z ostatnim bossem gry można przez ułamek sekundy zobaczyć panel z numerem piętra oraz paskiem informacyjnym. Nagłówek cytowanej wiadomości głosi: „Kontynuacja popularnej serii survival horrorów ogłoszona”.

Jak na ironię, treść Easter Egga daleka jest od właściwego potwierdzenia prac nad The Evil Within 3, ale zdaje się to obecnie jedynym sensownym tropem - obie gry stworzył ten sam zespół, a Ghostwire: Tokyo nie jest serią ani survival horrorem (przynajmniej nie w typowym znaczeniu). Ponadto, ostatni ze wspomnianych tytułów początkowo powstawał jako trzecia częścią The Evil Within i dopiero w trakcie produkcji postanowiono stworzyć z tego zupełnie nową markę.

W październiku tego roku minie 6 lat od premiery The Evil Within 2, czyli ostatniej odsłony serii. Gra zebrała dobre oceny i została ciepło przyjęta przez fanów, którzy wypatrują kontynuacji. Choć Bethesda i Tango Gameworks na razie milczą na temat sequela, bardzo prawdopodobne jest, że takowy powstaje już od dłuższego czasu.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze