Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA Sports WRC oficjalnie. Rajdowe wyścigi na pierwszym zwiastunie

Jest też data premiery.

Zgodnie z zapowiedziami, Electronic Arts zaprezentowało dziś nową odsłonę serii WRC, a więc kultowych wyścigów rajdowych. Produkcja od studia Codemasters dostała oficjalną datę premiery i pierwszy zwiastun.

Tym samym potwierdziły się zeszłotygodniowe przecieki. EA Sports WRC zadebiutuje na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S już 3 listopada obecnego roku. Zgodnie z nową tradycją, posiadacze wydania przedpremierowego zagrają trzy dni wcześniej - 31 października. Otrzymają też pięć przepustek rajdowych VIP, oferujących dostęp do ekskluzywnej zawartości. Dziś natomiast możemy się zapoznać z pierwszym zwiastunem.

EA Sports WRC to motorsport w najczystszej postaci, gdzie każda trasa to walka z czasem, terenem i samym sobą. To gra rajdowa, którą zawsze chcieliśmy zrobić, łącząca głęboką wiedzę i doświadczenie naszego studia z mocą oficjalnej licencji WRC, reprezentującej szczyt rajdowych sportów motorowych” - mówił Ross Gowing, starszy dyrektor kreatywny w Codemasters, cytowany w komunikacie prasowym.

Jak możemy się dowiedzieć z oficjalnej strony gry, twórcy obiecują najbardziej realistyczną produkcję w historii serii. Pomogło w tym porzucenie silnika Ego na rzecz Unreal Engine, który pozwoli zaprojektować dłuższe i bardziej szczegółowe trasy niż wcześniej. Nie zabraknie też wspomnianego w przeciekach trybu konstruktora, w którym stworzymy od podstaw własną rajdówkę, oraz rozgrywki sieciowej dla maksymalnie 32 graczy.

Jak czytamy dalej, na premierę w grze znajdziemy 68 pojazdów rajdowych z ostatnich sześciu dekad, a także 18 oficjalnych lokacji Rajdowych Mistrzostw Świata FIA i ponad 600 km bezlitosnych odcinków asfaltowych, szutrowych i śnieżnych. Przedpremierowe wydanie EA Sports WRC można już zamówić poprzez Steama w cenie około 230 zł.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze