Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA Sports FC 24 podzieliło graczy i krytyków. Chłodne przyjęcie na Steamie

Oceny są „mieszane”.

EA Sports FC 24 zadebiutowało oficjalnie na PC oraz konsolach PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Ku sporemu zaskoczeniu, dobrze zapowiadający się tytuł zbiera jak na razie „mieszane” oceny na Steamie.

Okazuje się bowiem, że zaledwie połowę z ponad 1000 wystawionych opinii klasyfikuje się jako ocenę pozytywną. Nie jest to zdecydowanie wynik, którego można było się spodziewać po przeczytaniu pierwszych przedpremierowych recenzji. Na ten moment FC 24 zebrało 75 punktów w serwisie Metacritic, a większość dziennikarzy uznała grę za udane otwarcie nowego rozdziału w historii cyklu.

Jak widać, opinia graczy pecetowych jest nieco mniej pochlebna. Bardziej merytoryczni krytycy skarżą się na błędy i glitche, zwłaszcza w trybie sieciowym. Nie brak także sporych zastrzeżeń do wydajności: crashe i rozłączanie z serwerami występują podobno regularnie, wywołując spotęgowaną irytację podczas rozgrywki online. Nie pomaga fakt, że za podstawową wersję gry na PC trzeba zapłacić 319 złotych.

W wielu innych recenzjach krytyka wydaje się już nieco mniej przemyślana. Część graczy narzeka na brak większych zmian w gameplayu, niezbyt widoczny przeskok w jakości grafiki czy obecność kobiecych drużyn w grze. Przewijają się też oskarżenia o niesprawiedliwy balans w przypadku starć z SI oraz oczywiście kontrowersje wokół zbyt niskich - lub wysokich - ocen poszczególnych zawodników.

Być może ogólna ocena gry na Steamie poprawi się przez najbliższy weekend, gdy kolejni gracze zasiądą do rozgrywki w czasie wolnym. Statystyki serwisu SteamDB pokazują, że tytuł już teraz bije rekordy popularności, przyciągając przed ekran ponad 70 tysięcy użytkowników jednocześnie. Więcej o grze dowiecie się z naszej recenzji EA Sports FC 24.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

EA Sports FC 24

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze