Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA skasowało MMO Harry Potter, bo nie wierzyło w siłę marki

Ujawnia była deweloperka.

W okolicach lat 2000-2003, kiedy Electronic Arts miało prawa do gier na licencji Harry'ego Pottera, powstawało osadzone w uniwersum MMO, jednak wydawca anulował projekt, nie wierząc, że produkcja mogłaby przez dłuższy czas utrzymać zainteresowanie.

Informacje pochodzą od Kim Salzer, byłej kierowniczki działu marketingu produktu w EA, która była mocno zaangażowana w projekt. Deweloperka ujawniła grę podczas wywiadu ze streamerem The Real Brandolorian, zapytana o anulowane projekty, które nie ujrzały światła dziennego.

- Zrobiliśmy dogłębne badania, byliśmy bardzo pewni sukcesu - tłumaczy Salzer. - Ale projekt został zamordowany, bo EA przechodziło wtedy zmiany i nie było pewne, czy ta marka przyciągnie zainteresowanie przez więcej niż rok czy dwa.

Co ciekawe, z wypowiedzi deweloperki wynika, że MMO w Harry'ego Pottera miało być ciekawą hybrydą doświadczeń online i offline.

- Mieliśmy wysyłać dzieciakom różne rzeczy pocztą, jak nagrody, odznaki i tego typu przedmioty.

Salzer nie ujawniła szczegółowych informacji o grze, choć z jej słów wynika, że twórcy zdążyli przygotować pierwszą wersję beta, zanim EA anulowało projekt.

Tagi

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze