Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA przenosi darmowe gry na Origin

„Poza adresem URL nic się nie zmienia”.

Usługa zawierająca darmowe gry od Electronic Arts - Play4Free - przestanie istnieć. Wszystkie tytuły zostaną przeniesione do programu Origin Free to Play.

Amerykański wydawca integruje wszystkie gry w usłudze Origin, która wystartowała w zeszłym roku. W ramach Free to Play gracze mają dostęp m.in. do Need for Speed World, Battlefield Heroes czy Command & Conquer Tiberium Alliances.

Adwentowy kalendarz Battlefield Heroes. Wszystkie czekoladki zjedzone już pierwszego dnia.

„Główny powód takiego kroku to wygoda graczy. Chcemy, żebyście mieli dostęp do wszystkich ulubionych gier w jednym miejscu” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

„Poza adresem URL nic się nie zmienia” - tłumaczy Sean Decker z EA. Wydawca planuje rozszerzenie usługi o kolejne tytuły.

Posiadacze kont w systemie Origin mogą od razu zalogować się do Free to Play. Usługa, w której założono już 30 mln zarejestrowanych kont, wystartowała w 2011 roku, jako następna EA Store. Play4Free, które zostało połączone z Originem, może pochwalić się 45 mln użytkowników.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze