Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

E3 2024 i 2025 pod znakiem zapytania. To już koniec imprezy?

Decyzje podobno nie zapadły, ale...

Biuro Turystyki w Los Angeles ujawniło plany na najbliższą przyszłość miasta. Brzmi może mało interesująco z punktu widzenia graczy, gdyby nie fakt, że jeden ze slajdów prezentacji informuje o anulowaniu targów E3 w 2024 i 2025 roku.

Słynna impreza miała wrócić na hale targowe już w obecnym roku, lecz wycofywanie się kolejnych wystawców spowodowało, że w marcu z planów ostatecznie zrezygnowano. Zapewniano jednak o zamiarze powrotu w przyszłości, co teraz staje jednak pod znakiem zapytania.

Dokument Biura Turystyki w interesującym nas fragmencie mówi o liczbie zajętych miejsc w hotelach w trwającym obecnie roku fiskalnym 22/23*. Gwiazdka odnosi się do dopisku poniżej, według którego „uwzględniono anulowanie E3 w 2024 i 2025 roku”. Dlaczego jednak statystyka z obecnego roku miałaby obejmować dwa kolejne?

Tego nie wiadomo. Zagadkę dodatkowo potęguje fakt, że ESA - organizatorzy E3 - zapewniają w komunikacie dla serwisu VGC, że „nie podjęto ostatecznych decyzji” w sprawie przyszłorocznej imprezy.

Kluczowy slajd

„ESA prowadzi obecnie rozmowy na temat E3 2024 (i kolejnych) i jak na razie nie podjęto ostatecznych decyzji na temat imprezy” - napisano w oświadczeniu.

To także niczego jednak nie wyjaśnia, bo rację mogą mieć obie strony. Dla przykładu, anulowanie targów w „fizycznej” wersji i przeprowadzenie transmisji - jak to obecnie mocne - wyłącznie w sieci oznaczałoby, że Biuro Turystyki nie mija się z prawdą, lecz wydarzenie nadal się odbywa. Wydaje się, że obecnie należy poczekać na konkretne rozstrzygnięcia.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze