Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dziś ważna aktualizacja PS5. Sony wprowadza natywne 1440p i nie tylko

Są też nowe opcje społecznościowe.

Sony udostępnia dzisiaj ważną aktualizację oprogramowania PlayStation 5, kończąc tym samym rozpoczęte w lipcu testy. Najważniejszym elementem jest zapewne możliwość wyświetlania obrazu w 1440p.

Dotychczas na monitorach i telewizorach w tym rozmiarze obraz był po prostu skalowany. Teraz dostosowane gry wyświetlą opisywaną rozdzielczość natywnie, a jeśli nie zostały do tego przygotowane - skalowaną w dół z 4K, co powinno przełożyć się na poprawę wygładzania krawędzi.

Inną oczekiwaną nowością jest funkcja tworzenia własnych list gier, wyświetlanych w zakładce kolekcji, w ramach biblioteki użytkownika. Jest też możliwość sporządzenia do 15 zestawień - przypominających klasyczne foldery. W każdym umieścimy maksymalnie 100 tytułów.

Mniejsze poprawki to opcja porównania dźwięku stereo i słuchawkowego audio 3D na jednym ekranie; opcja poproszenia członka Imprezy o udostępnienie obrazu; szybszy podgląd profilu nowych znajomych; czy też możliwość wysyłania naklejek i wiadomości głosowych do członków grupy.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze