Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dziki Gon głównym antagonistą serialu Wiedźmin - sugeruje producentka

Twórcy zostawiają poszlaki.

Producentka wykonawcza „Wiedźmina” od Netflixa, przyznała, że w serialu pojawi się ostatecznie Dziki Gon, który - jak sugeruje - może okazać się głównym antagonistą produkcji.

Showrunnerkę projektu - Lauren S. Hissrich - w wywiadzie dla IGN zapytano, czy wspomniany orszak można porównać do Thanosa, który w filmach Marvela był złoczyńcą, zapowiadanym w poszczególnych odsłonach. W odpowiedzi stwierdziła, że „zdecydowanie”.

- W serialu zaczniemy rozumieć, skąd przybyli i czego chcą. Tak jak ze wszystkimi postaciami z książek Sapkowskiego, zamierzamy nieco głębiej ich zbadać, aby nie byli tylko złymi szkieletami - obiecuje producentka.

Hissrich podoba się sposób, w jaki Dziki Gon przedstawiono w powieściach, gdzie ukazywany jest jako „zwiastun zagłady”, owiany złowrogą tajemnicą. Na razie autorzy pozostawiają w serialu wzmianki o grupie, by podkreślić wagę złoczyńców.

- Przykładowo zależało nam, by wspomnieć o Dzikim Gonie w pierwszym sezonie. Mówiliśmy o nim w pilocie, by zakomunikować fanom, że wiemy, jak jest ważny. Większość zna go z gry Wiedźmin 3. Nie jesteśmy jednak gotowi, by w pełni przedstawić [orszak - dop. red.] - tłumaczy.

Nowe odcinki serialu Netflixa zadebiutują w najbliższy piątek, 17 grudnia. Pierwsze sześć epizodów jest chwalonych przez recenzentów, którzy wystawiają pozytywne oceny.

Tagi
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze