Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

2. sezon Wiedźmina chwalony przez recenzentów. Są pierwsze opinie i oceny

Znaczna poprawa względem poprzedniej części?

Drugi sezon „Wiedźmina” ukaże się dopiero w przyszłym tygodniu, ale wybrani dziennikarze obejrzeli już sześć pierwszych odcinków nowej serii. Z opublikowanych tekstów wyłania się obraz produkcji lepszej niż poprzednia odsłona.

Według serwisu Rotten Tomatoes, który zajmuje się agregowaniem recenzji filmów i seriali, 100 procent dotychczasowych opinii o nowej części przygód Białego Wilka jest pozytywnych. W sumie wystawiono 14 not.

Poniżej wybrane oceny drugiego sezonu:

Dziennikarze zwracają uwagę, że drugi sezon jest znacznie przystępniejszy niż pierwszy. Twórcy zrezygnowali z ukazywania wydarzeń w różnych liniach czasowych, skupiając się tylko na dwóch prowadzonych równolegle wątkach - pobytu Geralta i Ciri w Kaer Morhen oraz losów Yennefer. Wciąż są jednak sporadyczne problemy z tempem rozwoju fabuły.

Chwalone są elementy grozy, przemycane podczas walk z potworami. Niektórzy uważają, że struktura narracyjna przypomina gry - każdy odcinek jest niczym osobne zadanie, w którym bohater podążą tropem bestii, by na końcu zmierzyć się z bossem. Do plusów zaliczany jest występ Henry'ego Cavilla, wcielającego się w głównego bohatera.

Są też głosy krytyczne. Jeden z recenzentów twierdzi, że adaptacja traci elementy wyróżniające pozycję na tle innych podobnych produkcji. Przekonuje, że w drugim sezonie brakuje politycznych intryg oraz erotyki i żartów, które - jak zaznacza - są ważne w wiedźmińskim cyklu. W większości epizodów nie pojawia się Jaskier, co ma negatywnie wpływać na serial.

Nowa odsłona Wiedźmina zadebiutuje 17 grudnia na platformie Netflix.

Tagi
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze