Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dyrektor kreatywny Dragon Age opuszcza BioWare

Po 23 latach.

Matt Goldman, starszy dyrektor kreatywny cyklu Dragon Age, nie jest już pracownikiem BioWare. Ostatnio deweloper zajmował się nadchodzącym Dragon Age 4.

„Zgodziliśmy się rozejść za porozumieniem stron, a jego ostatni dzień pracy wypada dzisiaj” - napisał wczoraj Gary McKay, szef studia, w wiadomości email rozesłanej do innych zatrudnionych.

„Rozumiemy, że odejście Matta miało wpływ na was oraz na rozwój gry. Pragniemy zapewnić, że wysokiej jakości gra Dragon Age pozostaje priorytetem i nie wydamy tytułu, który nie sprosta standardom BioWare” - dodał menedżer.

Zobacz na YouTube

Nie podano przyczyn zakończenia współpracy. Goldman dołączył do firmy w 1998 roku i w toku długiej kariery pracował nad wieloma dobrze znanymi produkcjami, wliczając Baldur's Gate 2, Jade Empire oraz właśnie Dragon Age.

„Sprawianie, by gracze byli bohaterami swoich własnych opowieści było moją misją od czasów Baldur's Gate” - zapewniał w wiadomości do fanów opublikowanej zaraz po ujawnieniu powyższego trasera Dragon Age 4.

„Jestem dumny i podekscytowany, mogąc kontynuować bogaty dorobek BioWare w sferze interesujących towarzyszów, romansów i epickich wyborów moralnych w mojej ulubionej serii fantasy” - dodał.

Read this next