Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Duża awaria Xbox Live. Przez kilka godzin były problemy z uruchamianiem gier

Kłopoty już naprawiono.

Część graczy, którzy chcieli spędzić piątkowy wieczór na wirtualnej rozrywce, musiało obejść się smakiem. W wyniku awarii Xbox Live przez ponad 10 godzin były problemy z graniem na urządzeniach Microsoftu.

Użytkownicy mieli kłopoty z włączaniem ściągniętych tytułów. Z wpisu opublikowanego na Twitterze przez Toma Warrena z serwisu The Verge wynika, że niektóre osoby otrzymywały komunikat informujący, że nie posiadają danej gry.

Trudności zgłaszano również w kontekście rozgrywki przez chmurę. Zainteresowani nie mogli bowiem uruchamiać produkcji za pośrednictwem streamingu na PC, konsolach Xbox i urządzeniach mobilnych.

To nie wszystko, ponieważ były też problemy z dokonywaniem płatności w cyfrowym sklepie Microsoftu za tytuły, DLC i mikropłatności. Użytkownicy nie mogli również kupować oraz zarządzać subskrypcjami.

Microsoft niemal od razu zaczął badać awarię i naprawiać poszczególne problemy z Xbox Live. Ostatecznie firma poinformowała, że kłopoty udało się zażegnać i teraz usługa powinna działać wraz z możliwością włączania produkcji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze