Skip to main content

Duża aktualizacja Elden Ring odmienia frustrującą walkę z finałowym bossem

Koniec z ganianiem po arenie.

Studio FromSoftware opublikowało szczegółowy opis patcha 1.12, przygotowującego Elden Ring do premiery dodatku Shadow of the Erdtree. Pośród licznych nowości znajdziemy wyczekiwaną zmianę, dzięki której walka z finałowym bossem „podstawki” będzie mniej frustrująca.

Jak czytamy w jednym z punktów we wpisie, do gry dodano „możliwość przywoływania wierzchowca podczas walki z Eldeńską Bestią”. Zmiana brzmi niepozornie, ale w praktyce jest bardzo znacząca. Przeciwnik wyróżnia się bowiem wyjątkowo frustrującą zdolnością swobodnej teleportacji, przez którą większość starcia spędzamy zazwyczaj na bieganiu od jednego punktu areny do drugiego.

Bestia ma w swoim arsenale także kilka potężnych ataków obszarowych, więc możliwość uniknięcia ich w siodle rumaka będzie miłym udogodnieniem. Samo rozeznanie się w sytuacji na polu bitwy także powinno być teraz o wiele bardziej komfortowe.

Starcie z Eldeńską Bestią zaczyna się w 4:40Zobacz na YouTube

Aktualizacja przynosi też sporo wyczekiwanych udogodnień, które przydadzą się podczas eksploracji dodatku. Nowe zebrane przedmioty będą oznaczane w plecaku ikoną małego wykrzyknika, dodatkowo pojawiając się w specjalnie przygotowanej do tego zakładce „Najnowsze przedmioty”.

Do gry trafiło też pięć nowych fryzur oraz kilka zmian w balansie wyposażenia. Bicze stały się nieco potężniejsze, a blokowanie ciosów za pomocą olbrzymich mieczy będzie nas kosztowało więcej wytrzymałości. Na samym dole dokumentu znajdziemy też listę poprawek błędów, zarówno w trybie sieciowym jak i singleplayer.

Rozszerzenie Shadow of the Erdtree trafi do Elden Ring już 21 czerwca, konkretnie w nocy z czwartku na piątek. Nowości sprawdzimy na PC oraz konsolach obu generacji.

Zobacz także