Skip to main content

Dune 2 zrewolucjonizowało gatunek RTS - teraz fani szykują remake

Do pobrania za darmo.

  • Dune II - The Maker to fanowski remake legendarnej strategii
  • Twórcy wydali wersję 0.6.0, dostępną za darmo
  • Projekt ma usprawnić działanie na współczesnych PC

Dune 2 uważane jest przez wielu graczy za jedną z najważniejszych pozycji w gatunku strategii czasu rzeczywistego. Fani szykują remake, by umożliwić sprawdzenie legendy współczesnemu odbiorcy.

Opisywany projekt nosi tytuł Dune II - The Maker (D2TM). Obecna wersja - 0.6.0 - jest dostępna za darmo dla wszystkich zainteresowanych, stanowiąc efekt dziewięciu miesięcy prac.

Fani odtwarzają produkcję od podstaw, udostępniając całość na zasadzie open source. „Głównym celem jest utrzymanie tego samego wyglądu i wrażeń, przy jednoczesnym rozbudowaniu oprawy i sterowania z myślą o współczesnych standardach i opcjach” - napisano na oficjalnej stronie.

Zobacz na YouTube

Pisząc o „rozbudowaniu oprawy” twórcy nie mają więc na myśli nowych modeli czy tekstur, lecz obsługę stosowanych obecnie rozdzielczości i odpowiednie dostosowanie interfejsu.

Oryginalne Dune 2 od Westwood Studios debiutowało w 1992 roku na MS-DOS. Projekt bazował na filmie z 1984 roku, a remake idealnie wpasowuje się w nową adaptację kinową od Denisa Villeneuve'a.

Tytuł nie był pierwszą strategią RTS na rynku, lecz położył podwaliny pod gatunek, jaki znamy dzisiaj. Wprowadził między innymi zbieranie surowców, budowanie baz, mgłę wojny, drzewka technologiczne, frakcje z unikatowymi cechami, czy też mapę świata, na której wybieramy kolejne misje.

Zobacz także