Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dragon Age 4 dopiero w 2023 roku - twierdzi znany dziennikarz

Informacje z zaufanych źródeł.

Dragon Age 4 ukaże się najwcześniej za dwa lata - poinformował Jeff Grubb we wpisie na stronie VentureBeat. Autor ujawnił w przeszłości między innymi trylogię remasterów Mass Effect.

„Źródła zaznajomione z grą potwierdziły, że obecnie w planach jest wydanie jej w 2023 roku. Kiedy zapytałem o to bezpośrednio EA, przedstawiciel firmy powiedział, że data premiery nie została ujawniona” - napisał dziennikarz.

Zobacz na YouTube

Deweloperzy nie ujawnili do tej pory żadnych nowych informacji na temat Dragon Age 4. Potwierdzono tylko, że to bezpośrednia kontynuacja Inkwizycji - o czym świadczy choćby obecność Solasa, czyli jednej z kluczowych postaci w historii poprzedniej odsłony.

W nowej części wcielimy się w bohatera, który nie ma władzy i musi radzić sobie na inne sposoby niż poprzez wykorzystanie swojej pozycji. To dosyć duża odmiana, ponieważ w poprzedniej części główna postać piastowała ważne stanowisko w poważnej organizacji, co miało wpływ na całą strukturę gry.

Miasto widoczne w powyższym trailerze to najprawdopodobniej Minrathous, stolica imperium Tevinteru. W jednej ze scen przez ułamek sekundy widać także mroczny pomiot (darkspawn).

Read this next