Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dotykowe sterowanie i nie tylko. Xboksy otrzymały nową aktualizację

Jest też re-kalibracja.

Microsoft opisał szczegóły najnowszej aktualizacji ekosystemu Xbox. Mowa nie tylko o konsolach, ponieważ jedną z ważniejszych nowości jest sterowanie dotykowe w rozgrywce zdalnej.

„Chcesz zagrać z dala od konsoli, ale nie masz pod ręką bezprzewodowego kontrolera Xbox? Nie ma problemu! Gra zdalna Xbox obsługuje teraz niestandardowe układy sterowania dotykowego w ponad stu grach podczas korzystania z aplikacji Xbox na urządzeniach z systemem iOS, Android i Windows” - czytamy w opisie na oficjalnej stronie.

Sterowanie dotykowe

Lista obsługiwanych tytułów obejmuje Minecraft Dungeons, Psychonauts 2 czy Sea of Thieves, ale przygotowano także standardowy układ domyślny, który powinien poradzić sobie z większością innych produkcji.

Idąc dalej, jest też nowe narzędzie re-kalibracji gałek analogowych padów, dostępne w ramach dedykowanej aplikacji Xbox Accessories na PC i konsolach. „Nie wszystkie problemy z analogami uda się rozwiązać za pomocą tego narzędzia, w tym dryfowanie spowodowane normalnym zużyciem” - ostrzega Microsoft.

Opcje re-kalibracji

Aktualizacja obejmuje również usprawnienia w sortowaniu gier i aplikacji. Są nowe filtry, w tym według opcji ułatwień dostępu, wspieranych języków i opcji technicznych - takich jak choćby wspomniane wyżej sterowanie dotykowe.

Zestawienie zamyka możliwość włączenia opcji automatycznego wylogowywania użytkowników, co - jak wyjaśniono - powstało głównie z myślą o konsolach w szpitalach i innych miejscach publicznych.

Aktualizacja została opublikowana dzisiaj i powinna stopniowo trafiać do wszystkich użytkowników Xbox.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze