Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Doom 1, 2 i 3 trafiły na PS4, Xbox One i Switch

Dwie pierwsze części pojawiły się też na urządzeniach mobilnych.

Na tegorocznym QuakeCon przedstawiciele Bethesdy i id Software poinformowali o wydaniu klasycznych strzelanek Doom 1, 2 i 3 na PS4, Xbox One i Switch. Dwie pierwsze trafiły też na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS.

Oryginalna odsłona cyklu zawiera nie tylko podstawową wersję tytułu, ale i dodatkowy epizod Thy Flesh Consumed z dziewięcioma bonusowymi etapami. Do tego lokalne tryby deathmatch i kooperacji dla maksymalnie czterech użytkowników.

Cover image for YouTube videoDOOM, DOOM II, and DOOM 3 Re-Release Trailer

Doom 2 oferuje - poza bazową produkcją - rozszerzenie Master Levels, w skład którego wchodzi 20 misji, a także wariant wieloosobowy i współpracy. Ceny obu pozycji na konsolach wynoszą po 21 zł, na Androidzie po 22,99 zł, a na iOS po 23,99 zł.

Trzecia część sprzedawana jest zaś w zestawie z dodatkowymi kampaniami fabularnymi - Resurrection of Evil i The Lost Mission. Zainteresowani posiadacze PS4, Xbox One i Switch tytuł mogą kupić za 42 zł.

W serii Doom gracze napotykają wiele kreatur

Wymienione gry przeniesiono na nowe platformy sprzętowe w związku z 25. rocznicą debiutu słynnego cyklu wykreowanego przez id Software. Seria uznawana jest za jedną z najważniejszych w historii gatunku strzelanek FPS.

W poszczególnych odsłonach kierujemy poczynaniami żołnierzy, którzy stawiają czoła przybyłym z innego wymiaru demonom. W walce ze zróżnicowanymi stworami korzystamy z różnorodnego arsenału broni palnej.

Akcja toczy się zazwyczaj w ciasnych korytarzach

Do tej pory Doom doczekał się czterech głównych części. Obecnie trwają prace nad piątą, która ukaże się z podtytułem Eternal - produkcja pojawi się 22 listopada na PC, PS4, Xbox One i Google Stadia.

Źródło: Bethesda

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Doom (Original)

Nintendo Switch

Doom 2

Nintendo Switch

See 1 more

Doom 3

Xbox, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze