Skip to main content

Dolmen - uniki: jak nie dać się trafić

Odskok przed atakiem wroga.

Sporą część ataków wrogów w Dolmen możesz zablokować bądź sparować i uniknąć dzięki temu obrażeń. Niektóre z nich bez problemu przebiją się jednak przez gardę twojej postaci. Wtedy możesz skorzystać z uników, by odskoczyć od miejsca zagrożenia.

By wykonać unik musisz po prostu wcisnąć spację (B lub kółko w przypadku wersji konsolowych), jednocześnie trzymając dowolny klawisz kierunkowy. Jeśli będziesz się poruszał do przodu, postać wykona doskok, w przypadku boków i ruchu do tyłu będą to odskoki w te strony. Wszystkiemu towarzyszy stosowna animacja (1).

Jeśli wykonasz unik przed atakiem wroga, możesz bez problemu ominąć cioś wroga - na czas animacji twoja postać jest niewrażliwa na ataki. Działa to także na ciosy, których normalnie nie możesz zablokować czy sparować - oznaczone czerwoną ikonką.

Wykonywanie uników wymaga jednak wprawy - gdy zrobisz to za wcześnie lub za późno, możesz i tak zostać trafionym przez wroga. Korzystaj z nich także z umiarem - każdy odskok zużywa część paska wytrzymałości, a gdy ten się wyczerpie, nie będziesz mógł nie tylko unikać ciosów, ale też wyprowadzać własnych.

Następnie: Dolmen - regeneracja zdrowia: leczenie postaci

Spis treści: Dolmen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dolmen - obrona: blokowanie i parowanie ataków

Zobacz także