Skip to main content

Dolmen - broń palna: jak celować i strzelać

Walka na dystans, uzupełnianie amunicji.

Walka stanowi kluczową część rozgrywki w Dolmen. Nie musisz jednak mierzyć się z wrogami wyłącznie na bliskim dystansie - zamiast tego możesz wykorzystać broń palną, by walczyć z bezpieczniejszej odległości.

Z broni palnej możesz korzystać w dowolnym momencie. W tym celu przytrzymaj lewy Ctrl (LT lub L2 w przypadku konsol), by postać chwyciła broń, a na ekranie pojawił się celownik. Potem po prostu wymierz w cel i oddaj strzał za pomocą lewego lub prawego przycisku (RB i RT lub R1 i R2 na konsolach).

Jeśli twoja postać dysponuje więcej niż jedną bronią palną (1), możesz zmieniać je wciskając klawisz 3 (d-pad w górę w trakcie gry na padzie) - wcześniej pamiętaj jednak, by wyposażyć drugą sztukę. W trakcie strzelania broń nie korzysta z amunicji, a energii (2) - czyli niebieskiego paska widocznego w lewym górnym rogu ekranu.

Każdy strzał opróżnia kawałek paska, jednak, w przeciwieństwie do leczenia, nie permanentnie. Po kilku sekundach zużyta energia zostanie zregenerowana. Odnawianie ma miejsce także w trakcie strzelania - pilnuj jednak, by nie wyczerpać paska, gdyż wtedy, na krótką chwilę, nie będziesz mógł kontynuować ognia.

Jak każda broń w grze, oręż do walki na dystans może posiadać dodatkowe efekty, jak podpalanie, zamrażanie czy zatruwanie celów. Warto wyposażyć się w broń właśnie pod tym kątem - niektórzy wrogowie będą odporni na lód, ale z kolei ogień zada im kilkukrotnie większe obrażenia.

Następnie: Dolmen - obrona: blokowanie i parowanie ataków

Spis treści: Dolmen - poradnik i najlepsze porady

Zobacz także