Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dokumenty upadłościowe THQ ujawniają nieogłoszone projekty

Nowa gra twórcy Assassin's Creed.

Dokumenty upadłościowe - złożone przez THQ w związku z ogłoszeniem bankructwa - ujawniają kilka tytułów, które mają zostać wydane w przyszłości.

Vigil Games, autorzy serii Darksiders, pracują nad produkcją o roboczym tytule Crawler. Nie wiadomo, czy to zupełnie nowa gra, czy nazwa kodowa trzeciej części serii o Jeźdźcach Apokalipsy.

Turtle Rock Studios zajmuje się produkcją sieciowej gry akcji, nastawionej na kooperację graczy, nazwaną Evolve. Evolve może być nie tylko tytułem roboczym - THQ zarejestrowało taką nazwę jakiś czas temu. Według danych z dokumentów upadłościowych, budżet obecnie rozplanowano do maksymalnie 31 marca 2014, co pozwala założyć, że prace zakończą się przed tą datą.

Z wcześniejszych informacji o produkcji wynika, że powstaje CryEngine 3, i że będzie strzelanką z perspektywy pierwszej osoby. Turtle Rock Studios wcześniej stworzyło m. in. pierwsze Left 4 Dead.

Śmierć jest po stronie THQ - gry są bezpieczne

Relic Entertainment - wcześniej odpowiedzialne m.in. za serię Warhammer 40,000 - tworzy projekt określany roboczo jako Atlas. Premierę gry zaplanowano na 2014 r. Relic, co wiemy oficjalnie, pracuje także nad strategią Company of Heroes 2 na PC, która ukaże się w przyszłym roku.

Ostatni z ujawnionych projektów - tytuł roboczy 1666 - powstaje w oddziale THQ w Montrealu. Prace mogą potrwać nawet do 2015 roku. To gra, nad którą piecze sprawuje Patrice Désilets, twórca dwóch pierwszych odsłon serii Assassin's Creed. W 1666 roku miał miejsce wielki pożar w Londynie.

Nie wiadomo, jak gra będzie się ostatecznie nazywała, ale tytuł 1666, podobnie jak Evolve, również został jakiś czas temu zarejestrowany przez THQ.

Serwis Polygon.com wskazuje na graf zamieszczony w dokumentach, pokazujący progonozy sprzedaży poszczególnych tytułów. Największe nadzieje wydawca wiąże z gangsterskim sandboksem Saints Row 4, natomiast brak jakichkolwiek danych przy Atlas wskazuje, że może to być gra Free to Play.

W produkcji, oprócz wspomnianych wyżej gier, znajdują się jeszcze: strzelanka Metro: Last Light, WWE '14 i RPG nad podstawie popularnej amerykańskiej kreskówki - South Park: The Stick of Truth. Poza tym, THQ wyda drugą część strzelanki Homefront, nad którą pracuje Crytek UK.

Nieznane są losy gry akcji Warhammer 40,000: Dark Millenium, nad którą rzekomo pracować cały czas ma studio Vigil Games.

Tagi

Komentarze