Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

THQ ogłosiło bankructwo

Firma sprzedaje posiadane studia i gry.

THQ porozumiało się z kupcem, który przejmie „niemal wszystkie elementy firmy, w tym cztery studia produkujące gry i prawa do wszystkich tytułów znajdujących się w produkcji”.

Amerykański wydawca złożył wniosek o bankructwo, które ma ułatwić przejęcie firmy. Proces nie będzie natychmiastowy, w czasie finalizowania transakcji THQ kontynuuje prace nad grami i nie zamierza zwalniać pracowników.

Kupcem jest „podmiot związany z funduszem Clearlake Capital Group”. Koszt zakupu wydawcy wyniósł ok. 60 mln dolarów, z czego 10 mln zostanie przekazane na spłatę kredytów. Według oficjalnego komunikatu, THQ jest winne bankom ok. 37,5 mln dolarów. Jeszcze w 2007 roku firma była warta 2 miliardy dolarów.

South Park: The Stick of Truth ukaże się w przyszłym roku

„Sprzedaż firmy to kolejny krok na drodze do stabilizacji firmy. Głęboko wierzymy w możliwości naszych pracowników i w produkowane gry” - mówi Brian Farell, członek rady nadzorczej THQ. „Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się zainteresować potężnego kupca i zamierzamy przeprowadzić proces sprzedaży tak bezboleśnie, jak to tylko możliwe” - dodał.

THQ od dłuższego czasu zmaga się z problemami finansowymi. W zakończonej niedawno akcji, przeprowadzonej w serwisie Humble Bundle, wydawca zebrał ponad 5 mln dolarów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze