Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

DLSS 3 może zadziałać też na starszych kartach Nvidia RTX

Inżynier Nvidii wyjaśnia jak i dlaczego.

Deep Learning Super Sampling 3.0 to jedna z najciekawszych funkcji, jakie Nvidia przedstawiła podczas niedawnej zapowiedzi kart graficznych z rodziny RTX 4000. DLSS 3 miało działać wyłącznie na najnowszych układach, wygląda jednak na to, że sprawa nie jest do końca przesądzona.

DLSS 3 opiera się na akceleratorze przepływu optycznego, który w architekturze Ada został znacznie ulepszony w stosunku do architektury Ampere - jest zarówno szybszy, jak i oferuje wyższą jakość” - napisał Bryan Catanzaro, wiceprezes ds. badań nad sztuczną inteligencją w Nvidii.

Akcelerator istnieje w GPU od czasów architektury Turing, jednak w Adzie jest znacznie szybszy i to na nim polegamy w przypadku DLSS3. Klienci posiadający RTX serii 2000 i 3000 czuliby, że DLSS 3 działa z opóźnieniem, generuje obraz niskiej jakości i nie poprawia wydajności” - kontynuuje.

Teoretycznie jest możliwe, że dzięki dodatkowym badaniom i inżynierii moglibyśmy sprawić, by ta technologia działała na innych kartach, chociaż nie przyniosłoby to tak dużych korzyści. Obecna wersja działa tylko na kartach z serii 4000”.

Wypowiedź inżyniera pozostawia otwartą furtkę do późniejszej implementacji technologii na starszych układach, choć nie należy spodziewać się takich wyników, jak w przypadku najnowszych RTX-ów. Nvidia opublikowała też ciekawy artykuł, który w języku angielskim opisuje to, jak właściwie działa DLSS 3.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze