Skip to main content

Diablo 4 pozwoli pominąć całą kampanię fabularną

Ale nie za pierwszym razem.

Jeden z nowych materiałów wideo na temat Diablo 4 potwierdza, że nadchodząca produkcja pozwoli pominąć kampanię fabularną, jeśli zechcemy od razu dostać się do endgame’u i rozwijać postacie w oparciu o atrakcje w otwartym świecie, a nie w zadaniach fabularnych.

Uwagę na specjalny przycisk zwrócił popularny streamer „DatModz”. Detale potwierdził następnie Adam Fletcher, dyrektor do spraw rozwoju społeczności Diablo w Blizzardzie. Jak dodał menedżer, kampanię faktycznie można pominąć, ale opcja pojawi się dopiero po pierwszym jej ukończeniu.

Brzmi sensownie. Doniesienia nie będą zapewne większym zaskoczeniem dla najbardziej zaangażowanych fanów, którzy dostrzegli opisywany przycisk z napisem „skip campaign” już w październiku ubiegłego roku, gdy w sieci pojawiły się materiały, które „wyciekły” z gry.

Pominięcie kampanii to funkcja, o którą od lat dopraszają się choćby miłośnicy Path of Exile. Konieczność setnego przechodzenia wszystkich dziesięciu aktów i wykonywania dobrze znanych zadań wraz ze startem kolejnego sezonu bywa dość nudna.

Diablo 4 także stawia na sezony, więc taka funkcja już teraz jest mile widziana wśród społeczności. Główny projektant zadań Don Adams dodał nieco później, że przycisk dostępny będzie dla każdej postaci zaraz po jej stworzeniu, ale także później - w dowolnym momencie. Oczywiście, nadal mowa o kontach, które już raz ukończyły fabułę w „normalny” sposób.

„Zespół pracował ciężko, by stworzyć wysokiej jakości kampanię, stanowiącą wprowadzenie i wstępną podróż przez świat Diablo 4” - napisał. „Myślę, że warto zagrać w nią wiele razy, ale nigdy nie planowaliśmy wymagać wielokrotnego przechodzenia dla każdej postaci czy każdego sezonu”.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Zobacz także