Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Denuvo trafiło na Switch - do walki z emulatorami na PC

Nowa wersja zabezpieczeń.

Firma Irdeto wykorzystała start targów Gamescom, by promować nową wersję zabezpieczeń Denuvo, przeznaczoną dla gier wydawanych na Nintendo Switch. Celem jest zabezpieczenie ich przed włączeniem na emulatorach na PC.

„Konsole Nintendo nie od dzisiaj cierpią z powodu piractwa, a Switch nie jest wyjątkiem. Nawet jeśli wersja PC jest chroniona przed piractwem, wydanie Switch można emulować na komputerach już w dniu premiery, co eliminuje korzyści z zabezpieczania konwersji PC - napisano w ogłoszeniu.

„Poprzez blokowanie nieuprawnionej emulacji, studia mogą zwiększyć przychody podczas debiutu, a więc w okresie najważniejszym z punktu widzenia monetyzacji. Nintendo Switch Emulator Protection upewni się, że zainteresowani zagraniem w tytuł muszą kupić legalną kopię - dodano.

Twórcy rozwiązania zapewniają, że nie ma ono żadnego wpływu na rozgrywkę - Denuvo na PC nie od dzisiaj obarczane jest winą za spadki wydajności. Szczegółów działania zabezpieczeń oczywiście nie podano.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze