Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pobierz darmowy ebook „Bajtek. Legenda”. Poznaj historię kultowego czasopisma

Sukces był zaskoczeniem.

„Bajtek” był jednym z pierwszych czasopism poświęconych komputerom w Polsce. W udostępnionym przez nas za darmo ebooku „Bajtek. Legenda” możecie poznać kulisy narodzin pisma, ale też atmosferę, która towarzyszyła jego wydaniu. Autorem jest dziennikarz i historyk Bartłomiej Kluska.

Jak pobrać ebooka?

Wejdź na stronę www.legendygier.pl i zapisz się na listę oczekujących na zapowiedzianą przez nas książkę „Legendy gier wideo” (o 20 najwybitniejszych twórcach gier w historii). Ebooka otrzymasz na skrzynkę e-mail w formacie PDF lub EPUB, a przy okazji będziesz otrzymywał informacje o nadchodzących książkach dla graczy.

Co w środku?

Czy rzeczywiście Aleksander Kwaśniewski był współtwórcą pisma? Jak ówczesne władze opiniowały „Bajtka”? Kiedy pojawiła się rubryka z grami, a potem pierwsze mapy - dzisiejsze poradniki do gier? Jak „Bajtek” trafił do Pana Kleksa? Wreszcie dlaczego kultowy magazyn upadł?

Przykładowe strony ebooka „Bajtek. Legenda”

O tym wszystkim przeczytasz w naszym darmowym ebooku „Bajtek. Legenda”. To prawie 20 stron pasjonującej lektury. Gdy we wrześniu 1985 roku pojawił się w kioskach pierwszy numer „Bajtka”, 50-tysięczny nakład rozszedł się na pniu. Mogło to być zaskoczeniem dla twórców, bo u schyłku PRL wciąż niewielu Polaków posiadało komputery. Ciekawostka: Commodore 64 z magnetofonem kosztowało nawet roczne zarobki! Więcej w naszym ebooku. Zapraszamy do lektury!

Więcej o książce „Legendy gier wideo” w naszej poprzedniej wiadomości.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze