Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darmowa wersja GeForce Now wyświetli wkrótce reklamy

Do dwóch minut.

Popularna usługa strumieniowania rozgrywki przez sieć - GeForce Now - wyświetli wkrótce reklamy. Te zobaczą jednak tylko użytkownicy korzystający z darmowej wersji.

Zmiany zostaną wprowadzone 5 marca. Firma zapewnia w oświadczeniu dla serwisu The Verge, że nie będzie też mowy o przerywaniu rozgrywki. „Użytkownicy korzystający z darmowego planu zaczną oglądać do dwóch minut reklam podczas oczekiwania w kolejce na rozpoczęcie sesji” - napisano w oświadczeniu.

Nie brakuje oczywiście pytań. Co stanie się, jeśli serwer będzie od razu dostępny i nie będziemy musieli czekać? Czy reklamy wyświetlane będą we wszystkich regionach świata? Na odpowiedzi musimy poczekać.

Zobacz na YouTube

GeForce Now oferuje trzy wersje abonamentu. Warto zauważyć, że ten darmowy jest bardzo ograniczony: to sesje o maksymalnej długości 1 godziny (ale bez ograniczeń w liczbie takich sesji). Jeśli chcemy rozdzielczości 1080p i 60 klatek na sekundę, 6-godzinnych sesji i priorytetowego dostępu do serwerów, musimy już zapłacić - 54 zł miesięcznie za Priority lub 109 zł za Ultimate (z 4K i 120 FPS).

Nvidia zapewnia, że dodatkowe przychody z reklam posłużą na utrzymanie serwerów, a wraz z upływem czasu powinny przełożyć się na „redukcją średniego czasu oczekiwania dla użytkowników”.

Posunięcie brzmi zapewne uczciwie, ale może mieć negatywny wpływ marketingowy. Darmowy plan jest bowiem znacząco ograniczony pod względem jakości obrazu, a teraz będzie też wyświetlał reklamy, więc trudno będzie traktować go jako prezentację pełni możliwości w płatnych opcjach.

Read this next