Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Czym jest Project Louisiana? Obsidian zwiastuje nowy tytuł

Pillars of Eternity 2? Fallout 4?

Zasłużone studio Obsidian Entertainment - twórcy Fallout: New Vegas, Pillars of Eternity czy Tyranny - rozbudziło zainteresowanie graczy, publikując na Twitterze tajemniczą grafikę.

Ilustracja przestawia fajkę krzyżującą się ze źdźbłem zboża, na zielonym tle. Poniżej umieszczono krótki opis: „Kiedyś wierzyłem, że gdy wróci mój bóg, wszystko nam wybaczy. Taki jest właśnie problem ze snami. Prędzej czy później wszyscy musimy się obudzić.”

To by było na tyle. W kolejnej wiadomości Obsidian zasugerował, by gracze „porozmawiali między sobą”, zamieszczając link do działu na oficjalnym forum dyskusyjnym, nazwanym „Project Louisiana”.

Jak można się domyślać, nie brakuje spekulacji. Źdźbło zdaje się wskazywać na klimaty zbliżone do uniwersum fantasy, a nawiązanie do bogów ma być wskazówką sugerującą, że mowa o Pillars of Eternity 2. Ale skąd w takim razie Louisiana?

A co to? A kto to?

Nie brakuje także bardziej optymistycznie nastawionych użytkowników, według których musi to być Fallout 4: New New Orleans. To jest jednak raczej mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę burzliwą historię współpracy Obsidian i Bethesdy nad wspomnianym New Vegas.

Kontynuacja Tyranny również nie jest zbyt logiczna. Gra ma co prawda otwarte zakończenie i sporo pytań bez odpowiedzi, ale od premiery pierwszej części minęło zaledwie kilka miesięcy.

Miejmy nadzieję, że na szczegóły nie będzie trzeba czekać zbyt długo.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze