Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Czas krwawego księżyca” z nowym zwiastunem. Głośny film Martina Scorsese niedługo w kinach

Na ekranie Leonardo DiCaprio i Robert De Niro.

Zbliża się premiera filmu „Czas krwawego księżyca” (ang. „Killers of the Flower Moon”) w reżyserii Martina Scorsese. Apple TV+ zaprezentował więc kolejny zwiastun widowiska, w którym zagrają takie gwiazdy kina jak Leonardo DiCaprio, Robert De Niro czy Brendan Fraser.

Przypomnijmy, że widowisko jest inspirowane książką Davida Granna o tym samym tytule. Oparta na faktach powieść przedstawia historię serii morderstw, które zaczęły dotykać plemię Osedżów w Oklahomie w latach 20. XX wieku. Na tych terenach odkryto bowiem złoża ropy naftowej, co przyczyniło się do wzbogacenia się Indian, ale też przyciągnęło uwagę niebezpiecznych osób.

Widowisko zapowiadane jest jako „epicka westernowa saga kryminalna”

Produkcja od reżysera „Taksówkarza”, „Chłopców z ferajny” czy „Wyspy tajemnic” została już entuzjastycznie przyjęta na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes. Nadmieńmy, że „Czas krwawego księżyca” ma powalczyć o przyszłoroczne Oscary. Jego głównym konkurentem w walce o statuetki miała być druga część „Diuny”. Premiera projektu Warner Bros. została jednak przesunięta w czasie, co stawia dzieło Scorsese w uprzywilejowanej pozycji.

Co ciekawe, wpłynęło to także na sposób dystrybucji filmu. Według pierwotnych założeń miał wkroczyć na pewien czas do ograniczonej liczby kin, a niedługo później wylądować w bibliotece Apple TV+. Teraz wygląda to tak, że „Czas krwawego księżyca” zadebiutuje na całym świecie - również w Polsce - dokładnie 20 października tego roku. W streamingu natomiast pojawi się kilka miesięcy po tym wydarzeniu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze