Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 eksplodował. Tylu graczy nie było od premiery

Drugie (trzecie?) życie gry.

Niedawna premiera dodatku Widmo wolności oraz wielkiej aktualizacji 2.0 do Cyberpunk 2077 przełożyła się na ogromny wzrost zainteresowania grą. Tytuł CD Projekt Red bije własne rekordy i znowu podbija Steama.

Zgodnie z danymi gromadzonymi przez SteamCharts, 26 września w Cyberpunk 2077 było jednocześnie ponad 246 tys. graczy w szczytowym momencie, a 27 września niewiele mniej, bo ponad 238 tys. To wyniki najlepsze od momentu premiery gry w grudniu 2020 roku, kiedy wielki hype na grę przełożył się na astronomiczną sumę 1 054 388 jednocześnie zalogowanych osób.

Cyberpunk 2077 miał już jeden znaczący skok graczy we wrześniu 2022 roku, tuż po premierze anime Cyberpunk: Edgerunners, ale mowa o niecałych 137 tys. jednocześnie grających osób, więc wyniki z tego tygodnia znacznie wyraźniej odznaczają się na wykresach. Pamiętajmy też, że liczby obejmują wyłącznie Steama, a przecież sporo graczy ma tytuł przypisany do konta GOG czy Epic Games Store - nie wspominając już nawet o konsolach.

Fakt, że Cyberpunk 2077 i Widmo wolności wprost podbijają Steama staje się jeszcze wyraźniejszy, gdy spojrzymy na listę aktualnych globalnych bestsellerów Steama, szeregowanych według przychodu. „Podstawka” i dodatek zajmują kolejno drugie i piąte miejsce w rankingu, oddając pierwszą pozycję Counter-Strike 2, które właśnie zadebiutowało. Na 4. miejscu znajdziemy jednak... pakiet Cyberpunk 2077 + Widmo wolności.

Zaangażowanie graczy to jedno, ale co mówią opinie użytkowników na Steamie? Cyberpunk 2077 może się pochwalić „bardzo pozytywnymi” ostatnimi recenzjami (87% pozytywów), podobnie jak Widmo wolności (88% pozytywów).

CD Projekt Red jest w znakomitej formie i raz jeszcze pokazuje, jak powinno się robić rozszerzenia do gier. Widmo wolności w wielu aspektach jest lepsze od „podstawki”. Pozycja absolutnie obowiązkowa dla każdego posiadacza gry” - napisaliśmy w naszej recenzji Widma wolności, przyznając rozszerzeniu ocenę 10/10. Byliśmy też pod wrażeniem zmian i nowości wdrożonych w aktualizacji 2.0.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze