Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Crash Team Rumble wycieka. Jamraj i spółka na rozgrywce

Aktualizacja: jest data premiery i zapowiedź zamkniętej bety.

Aktualizacja: Crash Team Rumble było bliżej, niż sądziliśmy. Twórcy właśnie potwierdzili, że gra zadebiutuje już 20 czerwca. Zapowiedziano też zamknięte testy beta, które odbędą się w dniach 20-24 kwietnia i przeznaczone będą dla osób, które złożą zamówienie przedpremierowe. W becie wypróbujemy trzy mapy i pięć postaci - Crasha, Coco, Tawnę, Neo Cortexa i Dingodile'a.


Oryginalna wiadomość: Od zapowiedzi Crash Team Rumble minęło już kilka miesięcy, ale nadal nie doczekaliśmy się oficjalnych materiałów z rozgrywki. Tymczasem w sieci pojawił się krótki materiał wideo, który może sugerować, że konkretna prezentacja może być tuż za rogiem.

Sympatyczny jamraj zrodzony w studiu twórców The Last of Us i Uncharted przebył długą drogę od maskotki konsol PlayStation, przez powolny upadek i hibernację marki, aż do odrodzenia dzięki świetnie przyjętym remake'om i udanej kontynuacji. W międzyczasie mogliśmy pościgać się gokartami oraz pograć w runnera na urządzenia mobilne, jednak fani wciąż dopytywali o powrót gier multiplayer w stylu Crash Bash.

Podczas ubiegłorocznego The Game Awards wreszcie zapowiedziano Crash Team Rumble, które powinno trafić do sklepów jeszcze w tym roku. Krótki zwiastun nie pokazywał właściwej rozgrywki, więc początkowo pojawiło się sporo spekulacji. Ostatecznie okazało się, że mamy do czynienia z sieciową bijatyką 4v4 na zamkniętych arenach. Na forum ResetEra pojawił się krótki fragment rozgrywki.

Być może Crash Team Rumble nie jest do końca tym, czego oczekiwali fani, ale w nadchodzącej pozycji czuć nieco ducha lubianego Crash Bash, a sama produkcja prezentuje się dość sympatycznie. Gracze podzieleni na dwie czteroosobowe drużyny muszą uzbierać więcej owoców wumpa, niż rywale. Owoce należy deponować w specjalnych strefach, ale członkowie przeciwnego zespołu będą nam w tym przeszkadzać (a my im).

Każda postać ma odmienne zdolności, więc odpowiednie zgranie członków zespołu pod względem umiejętności może być kluczowe w osiągnięciu zwycięstwa. Gra zadebiutuje na konsolach PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S i zaoferuje rozgrywkę międzyplatformową. Dokładna data premiery na razie nie jest znana, nie wiadomo też zbyt wiele o wersji na PC.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze