Skip to main content

Corsair: karty graficzne RTX 4000 będą kompatybilne z obecnymi zasilaczami

Producent potwierdza.

Znany producent podzespołów komputerowych Corsair potwierdził, że karty graficzne RTX serii 4000 będą kompatybilne z dostępnymi na rynku zasilaczami.

Przypomnijmy, że najnowsze produkty Nvidii powstały z myślą o wykorzystaniu najnowszych standardów ATX 3.0 i PCIe 5.0. Wielu użytkowników obawiało się, że z tego powodu konieczna będzie wymiana zasilacza na nowszy model, zgody z aktualną specyfikacją.

Serwis PC Gamer poprosił producenta zasilaczy Corsair o komentarz w tej sprawie. „Możemy potwierdzić, że wszystkie obecne zasilacze Corsaira są kompatybilne z kartami graficznymi RTX 4000 i przejściówką z dotychczasowego złącza zasilania 8-pin do nowej wtyczki 12VHPWR, którą Nvidia dołącza do swoich produktów” - napisał w odpowiedzi przedstawiciel firmy.

Oprócz tego, serwis Hardware Busters otrzymał potwierdzenie bezpośrednio od Nvidii, że podpięcie karty graficznej do starszego modelu zasilacza nie spowoduje żadnych problemów w działaniu sprzętu oraz, że stosowne przejściówki znajdziemy w pudełkach z GPU.

Zobacz także