Skip to main content

Concord nie będzie darmowe. Cenę ustalono na poziomie Helldivers 2

Dwie edycje do kupienia.

Sieciowa strzelanka Concord od Sony nie jest darmową produkcją w stylu Overwatch 2 czy Valorant, lecz stawia na tradycyjną formę dystrybucji, z ceną na poziomie 169 złotych.

W PlayStation Store wystartowały już zamówienia przedpremierowe, ujawniające kwotę zakupu na PS5. Produkcji nie ma jeszcze na Steamie, lecz można zakładać, że będzie podobnie (jak jest w przypadku Helldivers 2).

Opcje są dwie: Edycja Standardowa za 169 złotych oraz Edycja Cyfrowa Deluxe, zawierająca także trzy dni wcześniejszego dostępu, szesnaście skórek postaci oraz „Pakiet monarchów”. To już wydatek rzędu 259 zł.

Zobacz na YouTube

Samo złożenie preorderu także przekłada się na pewne bonusy:

  • Pakiet monarchów (skórka snajperska dla Vale - frontowczyni monarchów
  • Pakiet skórek broni - martwy mściciel
  • Wczesny dostęp do wersji beta dla kupującego i dla czwórki znajomych

Sprzedawanie Concord za 169 zł może być pewną przeszkodą na drodze do zbudowania popularności w gatunku zdominowanym właśnie przez darmowe pozycje. Z drugiej strony, pozwoli także udostępniać nowe postacie i mapy bez dodatkowych opłat (choć obecność skinów sugeruje, że i tak nie zabraknie dodatkowych mikrotranskacji).

Sony zapowiedziało tytuł studia Firewalk na niedawnym pokazie State of Play. Prezentacja strzelanki została jednak przyjęta bardzo chłodno. Być może nastroje zmienią się po testach, zaplanowanych na lipiec. Pełna wersja ukaże się 23 sierpnia (nie licząc wspomnianych powyżej trzech dni wczesnego dostępu).

Zobacz także