Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Co znajduje się na krańcu ogromnej mapy Valheim? Fan nagrał odkrycie

Koniec świata.

Mapa w Valheim - wikińskiej grze survivalowej, która podbija właśnie Steam - jest bardzo duża, a po rozpoczęciu zabawy trafiamy na sam środek. Fan gry postanowił więc sprawdzić, co znajduje się poza granicami obszaru zabawy.

Okazuje się, że na krańcu świata znajdziemy... prawdziwy kraniec świata. Rozciągająca się po horyzont woda nagle opada pod kątem 90 stopni. Co ciekawe, blisko krawędzi nurt jest tak silny, że porywa statek, uniemożliwiając powrót. Wszyscy podróżnicy, którzy ośmielą się wypłynąć na te tereny, po prostu zginą, co widzimy na nagraniu.

Proceduralnie generowana mapa Valheim imponuje rozmiarami. Krótka animacja Chrisa Livingstona z serwisu PC Gamer prezentuje rozmiar świata - kolorowy teren to obszar zbadany przez dziennikarza po 15 godzinach gry, a szary - nieodkryte rejony.

Oprócz eksploracji, w Valheim zajmujemy się też polowaniem, kształtowaniem terenu, budowaniem różnych struktur i walką z przeciwnikami, w tym bossami. Kierowana postać wciąż się rozwija, zyskując też coraz lepsze wyposażenie. Gra zadebiutowała w formie Early Access.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze