Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chuchel - nowa gra twórców Samorost na pierwszym zwiastunie

Jest uroczo.

Studio Amanita Design, odpowiedzialne w przeszłoścsi za Machinarium, Samorost czy Botanicula, opublikowało pierwszy konkretny trailer swojej nowej produkcji, zatytułowanej Chuchel.

Premiera w przyszłym roku, na PC (Windows i Mac) oraz urządzeniach mobilnych.

Trzeba uratować wisienkę!

Projekt zapowiedziano pod koniec ubiegłego roku. Tytułowy Chuchel - co w języku czeskim oznacza kłębek włosów lub kurzu - wyrusza w przygodę, w celu odzyskania swojej ulubionej wisienki.

Jak można się domyślać, dalej jest już tylko dziwniej. Musimy przechytrzyć Basenowego Potwora, uciec przed Pac-Menem i wygrać wyścig ptaków.

Do akcji dołącza też Kekel, który razem z Chuchelem pokaże złośliwemu Chrchelowi, że kradzież wisienek jest czymś złym.

W odróżnieniu od poprzednich produkcji, Amanita chce tym razem wyprodukować grę stawiającą przede wszystkim na humor i dobrą zabawę - zapewniają twórcy w rozmowie z serwisem Polygon.

Chuchel ma także w mniejszym stopniu przypominać klasyczne przygodówki z wskazywaniem i klikaniem, oferując bardziej wrażenia na pograniczu gry wideo i krótkiej kreskówki - choć zagadek nie zabraknie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze