Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

CD Projekt Red zwalnia ok. 100 pracowników. To niemal 9% osób w studiu

Nie ma dla nich zadań.

CD Projekt Red poinformował o planowanych zmianach organizacyjnych, w ramach których posadę w studiu straci okło 100 osób. Ta liczba stanowi niecałe 9% pracowników.

Oficjalny komunikat przygotował Adam Kiciński. Prezes CD Projektu nie ukrywa, jaki jest powód zwolnień: biorąc pod uwagę zadania w najbliższym okresie, w zespole jest po prostu za dużo osób.

Nie ma łatwego sposobu, aby to powiedzieć, ale obecnie mamy zbyt dużo pracowników. Pracują z nami utalentowane osoby, dla których - w oparciu o aktualne i spodziewane potrzeby związane z projektami - nie będziemy mieli w przyszłym roku nowych zadań. W efekcie rozstaniemy się z około 100 osobami, co stanowi niecałe 9% wszystkich zatrudnionych w studiu” - napisał Adam Kiciński.

Zwolnienia nie są natychmiastowe - zostaną rozłożone w czasie aż do pierwszego kwartału 2024 roku. Prezes CD Projektu podkreśla, że dołożono wszelkich starań, aby każdy pracownik otrzymał odpowiednią odprawę.

CD Projekt Red zapewne powoli finalizuje już prace nad dodatkiem Widmo Wolności, który debiutuje 26 września

W komunikacie czytamy, że pożegnanie się z częścią pracowników to część „procesu transformacji, prowadzącego do głębokich, wewnętrznych zmian, który będzie kluczem do tworzenia wysokiej jakości gier bez opóźnień i crunchu”.

By sprostać własnym wymaganiom i ambicjom tworzenia najlepszych gier role-playing chcemy nie tylko zatrudniać najlepszych ludzi, ale także właściwie formować zespoły. Przez »właściwie« rozumiemy tutaj budowanie zespołów z myślą o potrzebach danego projektu; zespołów, które będzie cechować większa zwinność i efektywność” - wyjaśnia Kiciński.

Jeszcze w czerwcu informowaliśmy o zwolnieniu przez CD Projekt ok. 30 osób związanych do tej pory z grą Gwint. Biorąc jednak pod uwagę, że wtedy mówino o pożegnaniu się z nimi „do końca 2023 roku”, to wspomnianych 30 pracowników najpewniej wlicza się do 100 podanych w nowym komunikacie.

Najważniejszymi produkcjami, nad którymi aktualnie pracuje CD Projekt Red, są projekt Polaris (nowy Wiedźmin), projekt Orion (nowy Cyberpunk) oraz projekt Hadar, czyli całkowicie nowa, autorska marka studia.

Read this next