Skip to main content

Capcom chce powrotu Mega Mana, ale nie wie w jakiej formie

Rozważa też kolejne porty starszych odsłon.

Capcom przyznał, że aktywie rozważa stworzenie nowej odsłony przygód Mega Mana, czyli jednej ze swoich najbardziej znanych postaci. Seria doczekała się w ostatnich latach kilku zbiorczych wydań starszych części, jednak wydawca wciąż szuka odpowiedniego „podejścia” do całkowicie nowej gry.

Podczas niedawnej sesji pytań i odpowiedzi dla inwestorów, jedno z pytań dotyczyło przyszłości nieoficjalnej maskotki firmy. „Mega Man jest jedną z historycznych marek Capcomu. Fani ją kochają i dlatego chcemy zadbać o to, jak rozwijamy serię. Rozważamy, jak podejść do produkcji nowych odsłon serii, na co wpływa wiele czynników, takich jak stworzenie solidnego konceptu, pomysłów, rozgrywki itd.” - tłumaczy wydawca.

Jednocześnie w kolejnym pytaniu firma przyznała, że rozważa też dalsze portowanie starszych gier z Mega Manem na kolejne platformy, przy okazji rozwiązując ich problemy techniczne. Niemniej, jest to pewien sygnał, że japoński producent nie zamierza porzucać kultowej franczyzy. Być może powrót innych klasycznych platformówek do perspektywy 2D - w tym roku zadebiutują dwuwymiarowe Sonic Superstars i Super Mario Bros. Wonder - będzie sygnałem do wysłania niebieskiego androida na nową misję.

Przypomnijmy, że najnowsza odsłona cyklu - Mega Man 11 - zadebiutowała w 2018 roku na PlayStation 4, Xboxa One, Nintendo Switch oraz PC. Tytuł spotkał się w większości z pozytywnymi ocenami, jednak krytycy zwracali uwagę, że chociaż tytuł dorównuje jakością klasycznym odsłonom, to brakuje mu innowacji i solidnego unowocześnienia.

W 2020 roku trafiła do sprzedaży natomiast kompilacja Mega Man Battle Network Legacy Collection, która rozeszła się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Zawiera ona cztery RPG-owe spin-offy marki, powiązane z popularnym serialem anime „Mega Man NT Warrior”. Akcja dzieje się w alternatywnym uniwersum, gdzie Mega Man nie jest robotem, ale zaawansowaną sztuczną inteligencją, która wraz ze swoim ludzkim partnerem Lanem chroni globalną sieć przed cyberprzestępcami.

Zobacz także