Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty Vanguard - Panna Skowronek: budynek, walka ze Steinerem

Przedzieramy się przez wielopoziomowy budynek i walczymy ze Steinerem.

Kontynuujemy wątek Polinu Petrowej i jej pogoń za Steinerem, której pierwszą część opisaliśmy na poprzedniej stronie.


Na tej stronie:


Budynek

Przedostaniesz się do budynku, w którym nie zwracaj na siebie uwagi. Zachodź od tyłu nieprzyjaciół i zabijaj ich po cichu. Ukrywaj się za osłonami i czekaj na moment, kiedy wrogowie się odwrócą. Jeśli cię zauważą, to musisz przejść do otwartej walki i odeprzeć atak żołnierzy.

Kiedy oczyścisz z wrogów ten poziom, wespnij się na górę (1).

W kolejnym pokoju przejdź przez szczelinę (2), a dotrzesz do pomieszczenia, w którym znowu postaraj się nie zwracać na siebie uwagi, eliminując po cichu kolejnych oponentów.

Wejdź po schodach na górę. Wskocz na ścianę (3), by wspiąć się wyżej. Następnie przejdź po gzymsie na drugą stronę. Przeciśnij się pomiędzy szafkami i idź wzdłuż ściany. Wówczas zostaniesz zaatakowany i zrzucony kilka pięter niżej.

Kiedy wstaniesz, ukryj się od razu, gdyż wrogi snajper będzie do ciebie strzelał. Budynek, w którym przebywasz, jest rozległy i wielopoziomowy. Na jego terenie musisz zmierzyć się z żołnierzami i ich zabić. Możesz spróbować zrobić to po cichu, ale najpewniej i tak dojdzie do otwartej walki. Jeśli wrogowie wykryją twoją pozycję, po chwili zjawią się, więc nie przebywaj w jednym miejscu - szukaj osłon.

W różnych miejscach umieszczone są skrzynki z amunicją, więc wypatruj ich, by uzupełnić zapasy. Pozostawaj przede wszystkim w ukryciu i unikaj otwartych korytarzy budynku, gdyż po drugiej stronie może celować do ciebie snajper. To długi etap, podczas którego gra dosyć często będzie zapisywała postęp rozgrywki, więc ewentualna śmierć nie będzie tak bolesna i nie będziesz musiał/a rozpoczynać go za każdym razem od nowa.


Wspinaj się do Steinera

Kiedy oczyścisz budynek z wrogów, pojawi się komunikat, aby wspinać się do Steinera. Wówczas odnajdź ścianę (4), która znajduje się w centralnym punkcie budynku.

W kolejnym etapie zadania zostaniesz pozbawiony broni. Przekradnij się do pokoju, w którym znajduje się ściana (5), którą dostaniesz się wyżej. Wejdziesz do kanału wentylacyjnego, z którego spadniesz do pomieszczenia, w którym stoczysz bój ze Steinerem.


Walka ze Steinerem

Polina jest uzbrojona tylko w nóż. Twoim zadaniem jest dorwanie Steinera. Musisz ukrywać się za i pod meblami i przemieszczać się niezauważenie, by wypatrzyć przeciwnika. Kiedy go zauważysz, zajdź go od tyłu i wbij mu nóż w plecy.

Steiner nie zginie za pierwszy razem. Musisz powtórzyć ten manewr jeszcze dwukrotnie. Podobnie jak wcześniej, skradaj się i wypatruj nieprzyjaciela.

W bocznym pomieszczeniu znajduje się gramofon (6) - wyłącz go, a Steiner pojawi się w pokoju. Schowaj się pod biurkiem i poczekaj, aż przejdzie i odwróci się. Wówczas zadaj mu drugi cios nożem.

Trzecia faza polega bardziej na ucieczce. Steiner będzie rzucał w twoją stronę ładunki ogniowe, które utrudnią skradanie. Jednak nie zważaj na nie i omijaj je. W końcu nadarzy się okazja, by po raz trzeci zranić Niemca.

Następnie opuść pokój i wyjdź na zewnątrz. Przeciśnij się przez szczelinę (7) i wejdź na górę, gdzie ostatecznie dorwiesz Steinera.

Podejdź do niego i zlikwiduj go, co zakończy całą misję.

Następnie: Call of Duty Vanguard - Szczury Tobruku

Spis treści: Call of Duty Vanguard - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Call of Duty Vanguard - Panna Skowronek: pole ze snajperami

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze