Skip to main content

Były szef Sony Worldwide Studios z wyjątkowym wyróżnieniem

Nagroda za całokształt pracy w dziedzinie gier.

Organizacja BAFTA uznała zasługi weterana Sony i przyznała Shuhei Yoshidzie wyróżnienie za całokształt twórczości. Były szef Worldwide Studios odbierze nagrodę jeszcze w tym miesiącu.

Jak donosi portal Games Insustry oraz sam zainteresowany, podczas rozdania BAFTA Game Awards, które odbędzie się 30 marca, Shuhei Yoshida odbierze nagrodę BAFTA Fellowship przyznawaną za całokształt życiowych dokonań w dziedzinie gier. To wyjątkowe wyróżnienie, którym poszczycić może się tylko garstka twórców związanych z branżą, jak Hideo Kojima, Gabe Newell czy John Carmack.

- Shuhei Yoshida jest pionierem w świecie gier i ogromnie zasługuje na stypendium BAFTA. Jego oparte na współpracy, wspierające podejście nadal napędza postęp w branży za pośrednictwem platformy do promowania głosów i rzemiosła innych oraz promowania pracy niezależnych projektantów, studiów i twórców. Z niecierpliwością czekamy na uhonorowanie jego wkładu w gry podczas ceremonii w czwartek 30 marca - przekazała prezes BAFTA, Jane Millichip.

Jak czytamy w uzasadnieniu opublikowanym przez organizację, BAFTA uznaje Shuhei Yoshidę za „mistrza niezależnych deweloperów” za całokształt pracy w Sony Interactive Entertainment oraz przedsięwzięcia promujące niezależne gry i ich twórców poprzez media społecznościowe i wsparcie finansowe. Od 2019 roku Yoshida kieruje Sony Independent Developer Initiative pomagającą realizować projekty mniejszych studiów.

Shuhei Yoshida między 2008 a 2019 rokiem obejmował stanowisko prezesa SIE Worldwide Studios i odpowiadał za produkcję takich gier, jak Bloodborne, Ghost of Tsushima, Journey czy tytuły z serii God of War, Horizon oraz Uncharted. Yoshida przez lata kojarzony był z materiałami promocyjnymi Sony, w których dawał się poznać jako człowiek pełen ciepła i poczucia humoru. Ostatecznie zastąpił go Hermen Hulst, który nie cieszy się już taką popularnością.

Zobacz także