Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Były scenarzysta Valve dołączył do twórców Surgeon Simulator

Zajmie się nową grą.

Chet Faliszek, zasłużony scenarzysta, ambasador wirtualnej rzeczywistości i przez długi czas jedna z niewielu publicznych twarzy Valve, dołączył do angielskiego studia Bossa Studios.

Firma zdobyła największą popularność dzięki Surgeon Simulator z 2013 roku, a później także dzięki symulatorowi bycia chlebem - I Am Bread. Obecnie twórcy rozwijają sieciowe Worlds Adrift.

Jak poinformował na Twitterze sam zainteresowany, Faliszek zajmie się całkiem nową produkcją.

„Z podekscytowaniem dołączam do Bossa Studios, by kierować pracami nad nieogłoszoną jeszcze kooperacyjną grą akcji na PC, starając się zrobić coś nowego w sferze narracji przy użyciu sztucznej inteligencji” - napisał deweloper.

Wcześniej w tym roku firma opublikowała już demo wykorzystujące technologię Spirit AI, służącą do tworzenia wiarygodnych postaci niezależnych, które nie działają tylko zgodnie z ustalonymi skryptami.

W ubiegłym tygodniu Bossa Studios ogłosiło także, że pozyskało 10 milionów dolarów inwestycji na dalszy rozwój Worlds Adrift i zatrudnienie nowych deweloperów.

Chet Faliszek opuścił Valve w maju, po 12 latach pracy. Odpowiadał za historię w dodatkowych epizodach Half-Life 2, za opowieści w obu Left 4 Dead czy też za nietypowy humor serii Portal.

W ostatnich latach zajmował się już jednak nieco innymi zadaniami, dbając głównie o rozwój rzeczywistości wirtualnej w Valve, kontakty z deweloperami odpowiedzialnymi za gry tego typu oraz za promowanie VR na przeróżnych konferencjach.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze