Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Burning Crusade trafi do World of Warcraft Classic

Aktualizacja: Formalna zapowiedź i zwiastun.
  • World of Warcraft: Burning Crusade Classic ujawnione przedwcześnie
  • Oficjalna zapowiedź nastąpi podczas eventu BlizzConline

Aktualizacja (20.02): Na BlizzConie formalnie zapowiedziano rozszerzenie The Burning Crusade do World of Warcraft Classic. Deweloperzy z Blizzarda zaprezentowali również zwiastun projektu.

Dodatek zadebiutuje jeszcze w tym roku. Potwierdzono również, że klasyczna wersja popularnego MMO będzie funkcjonowała dwutorowo - pojawi się możliwość grania wyłącznie w podstawowe wydanie tytułu.


Oryginalna wiadomość (19.02): World of Warcraft Classic doczeka się rozszerzenia Burning Crusade. Informacja na ten temat została przypadkiem opublikowana na stronie gry zbyt wcześnie. Szybko została usunięta, ale wciąż można ją przeczytać między innymi w serwisie WoWhead.

Burning Crusade to pierwszy w historii dodatek do MMO studia Blizzard. Zadebiutował w 2007 roku. Wprowadzono w nim Outland - nową krainę z zupełnie innej planety. Wielu graczy właśnie tę wersję gry wspomina najlepiej.

Illidan Stormrage znów krzyknie, że nie jesteśmy gotowi...

Dokładna data premiery dodatku do klasycznej wersji nie została ujawniona - być może twórcy podadzą ją jeszcze dziś w nocy, podczas transmisji BlizzConline.

Deweloperzy mają wprowadzać aktualizacje Burning Crusade regularnie, dopasowując je do tego, jak szybko będą radzić sobie z wyzwaniami użytkownicy. Co ważne, przejście do dodatku będzie opcjonalne. Jeśli ktoś będzie chciał pozostać w obecnej wersji WoW Classic, otrzyma taką możliwość.

Classic to osobna wersja World of Warcraft, wprowadzona w 2019 roku. Można ją pobrać i uruchomić w ramach tej samej subskrybcji, która jest wymagana do grania we współczesną wersję MMO.

O autorze
Komentarze