Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bungie pracuje najwyraźniej nad bardzo dziwną grą

Żabi projekt.

Nie jest tajemnicą, że deweloperzy ze studia Bungie - twórcy Destiny 2 - pracują nad nowymi produkcjami. Jeden z niezapowiedzianych projektów jest jednak warty szczególnej uwagi, z racji na dosyć nietypowy opis.

Pierwsze informacje o nieujawnionym jeszcze tytule zdradziło samo Bungie we wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych. „Jednym z naszych ulubionych projektów na wczesnym etapie produkcji jest zespołowa gra akcji inspirowana kilkoma gatunkami w zupełnie nowym uniwersum science-fantasy. Czerpie inspirację z bijatyk, platformówek, gier MOBA, symulatorów życia i gier o żabach, opakowanych w beztroski i zabawny świat” - czytamy w ogłoszeniu.

Wstęp opisu brzmi jeszcze dosyć sensownie, ale im dalej „w las”, tym obraz gry komplikuje się coraz bardziej. Inspiracje mieszanką różnych gatunków dałoby się jeszcze jakoś wyjaśnić, ale bezpiecznie będzie założyć, że mało kto wie, czym mogą być wspomniane „żabie gry”.

Pierwszym przychodzącym do głowy przykładem są przeglądarkowe i mobilne tytuły, w których zadaniem gracza było przeprowadzenie wspomnianego gada na drugą strone ulicy bądź rzeki. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, by firma z tak ogromnymi zasobami zamierzała pójść w tym kierunku.

Szybki rzut oka na oficjalną listę wolnych stanowisk w firmie zdradzi, że ciekawszych pomysłów jest znacznie więcej. Jak zauważa GamesRadar+, jeden z zespołów poszukuje aktualnie designera, który zajmie się analizą tego, „jak sztuka wpływa na rozgrywkę, oraz w jaki sposób projektowanie postaci może umożliwić fanom zabawę w cosplay”. Jeśli okaże się, że w obu przypadkach mowa o tym samym projekcie, możemy otrzymać bardzo interesującą, żabią mieszankę.

Na koniec przypomnijmy, że duża część sił studia działa aktualnie nad wskrzeszeniem marki Marathon, której ostatnia odsłona zadebiutowała jeszcze w latach 90. Tytuł zmierza na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S z rozgrywką multiplatformową i przenoszeniem postępów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze