Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Brytyjski sklep podniósł ceny Xbox Series X/S o 10 tysięcy złotych

Ale tylko "chwilowo".

Brytyjski sklep Currys PC World nieoczekiwanie podniósł ceny nowych konsol Microsoftu o 2 tysiące funtów, czyli około 10 tysięcy złotych - Xbox Series X kosztuje obecnie 2499 funtów, a Xbox Series S dostępne jest za 2249 funtów.

W komunikacie rozesłanym do klientów i opublikowanych na oficjalnej stronie internetowej sklepu wyjaśniono, że zmiana podyktowana jest dużym zapotrzebowaniem na urządzenia. Na Twitterze podkreślono zaś, że podwyżka jest jedynie „chwilowa”.

Zaktualizowane ceny Xbox Series X/S w Currys PC World

Warto zaznaczyć, że zainteresowani nabyciem nowych konsol w Currys PC World wcześniej musieli zarezerwować swój egzemplarz, wpłacając zaliczkę w wysokości 5 funtów. Teraz muszą złożyć finalne zamówienie i dokonać transakcji.

Sklep zapewnia, że osoby, które wyraziły chęć nabycia Xbox Series X/S, zdobędą urządzenie w standardowej cenie - otrzymają kupon zniżkowy o wartości 2005 funtów, odpowiadający podwyżce i zaliczce. Kod należy wykorzystać w trakcie kupna konsoli Microsoftu.

Rabat jest jednak jednorazowy (po jego użyciu, należy dokonać zapłaty) i musi być zrealizowany do niedzieli, 18 października. Przedstawiciele Currys PC World wyjaśniają, że w ten sposób firma upewni się, że urządzenia trafią do faktycznych klientów.

Nie jest to jasne, ale podwyżka cen może być sposobem walki z botami, które są używane do masowego skupywania produktów, sprzedawanych później na aukcjach internetowych. Wspomniane kody trzeba bowiem wpisywać ręcznie, co uniemożliw szybką finalizację pre-orderów przez handlarzy.

Jak ponadto zwracają uwagę nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera, podniesienie wartości Xbox Series X/S sprawi, że boty ominą Curry's PC World, niezainteresowane drogimi urządzeniami, co odciąży serwery sklepu.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze