Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Brytyjski rząd zastanawia się nad stworzeniem cyfrowego funta

Kryptowaluta narodowa.

Brytyjski rząd szykuje się do przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie wprowadzenia „cyfrowego funta”. Państwo kontynuuje swoje dążenia do uczynienia z Wielkiej Brytanii „światowego centrum kryptowalut”.

Jak donosi BBC, brytyjski Sekretarz Ekonomiczny Skarbu Państwa - Andrew Griffith - przekazał Komisji Skarbu, że publiczne konsultacje w sprawie cyfrowej waluty narodowej rozpoczną się w ciągu kilku tygodni. Choć obecny rząd Wielkiej Brytanii jest konserwatywny, to wydaje się zdecydowany na wykorzystanie nowych technologii.

Chcę, abyśmy w ramach obecnie omawianej w parlamencie ustawy o usługach i rynkach finansowych ustanowili system hurtowego wykorzystania stablecoinów do celów płatniczych. Słuszne jest dążenie do przyjęcia potencjalnie przełomowych technologii, szczególnie gdy mamy tak silne sektory finansowe i finansowo-technologiczne” - powiedział Andrew Griffith.

Wspomniane przez polityka stablecoiny to forma tokenów płatniczych, które trwale powiązane są z wartością „dobra pozostającego w obrocie”, na przykład złota. Nie oznacza to jednak, że stablecoiny odporne są na wahania wartości, czego przykładem może być krach waluty Terra USD, która w ubiegłym roku straciła 97% wartości w przeciągu zaledwie tygodnia.

Wielka Brytania w dziedzinie kryptowalut pozostaje nieco w tyle za Unią Europejską, która jako pierwsza na świecie stworzyła kompleksowe regulacje dotyczące rynku cyfrowych walut (mają wejść w życie w przyszłym roku). Nie wiadomo też, jakie konkretnie plany na przyszłość snują brytyjscy politycy. Najprawdopodobniej wprowadzenie „cyfrowego funta” nie nastąpi w najbliższych latach - wcześniej należy stworzyć odpowiednie ustawy regulujące rynek.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze