Skip to main content

BodySlide - mod do Fallout 4

Narzędzie pozwalające modyfikować modele postaci.

BodySlide jest narzędziem mocno rozpowszechnionym w świecie modów do Fallout 4. Wiele nowych strojów wykorzystuje możliwości programu, który na rożne sposoby zmienia wygląd modelu postaci. Dzięki zawartym narzędziom będziemy mogli pogrubić lub odchudzić różne części ciała, a także dopasować nowe rozmiary tak, aby wyglądały dobrze z pancerzem, który nosimy.

Narzędzie oddaje w nasze ręce wiele możliwości i zmiany czysto kosmetyczne. Nie wpływając na mechanikę gry możemy sprawić, że postaci przypadną nam bardziej do gustu. Wymaga to jednak zainstalowania nowych modeli, które jednocześnie zwiększają liczbę detali i dodają nowe tekstury ciała, którymi od teraz będziemy mogli cieszyć oczy, a zautomatyzowany system pomoże na szybkie dopasowanie wszystkich strojów do nowego wyglądu. To wszystko bez zauważalnego spadku wydajności gry.

Instalacja i wprowadzanie pierwszych modyfikacji mogą się wydać na początku skomplikowane. Obsługa programu będzie także wymagała od nas znajomości języka angielskiego, chociażby po to, abyśmy z łatwością odnaleźli odpowiedni model. Z czasem jednak obsługa staje się prosta, a edytowanie - polegające na używaniu suwaków - przebiegać będzie płynnie i bez problemów. Wystarczy że zapoznamy się z dostępnymi opcjami.


Jak działa mod?

Bodyslide jest programem który pozwala nam na modyfikację modelu postaci. Za pomocą suwaków możemy zmieniać rozmiar odpowiednich partii ciała. Co ciekawsze program pozwala nam uzależnić zmianę od noszonego stroju, co oznacza tyle, że w każdym stroju bohater/ka może wyglądać inaczej. Program pozwala na wybór interesującego nas ciała i modelu stroju oddzielnie, a także współgra z wieloma modami dodającymi nowe stroje.

Zobacz na YouTube

Jak zainstalować moda?

Na stronie moda wejdź w zakładkę „FILES” i wybierz „DOWNLOAD WITH MANAGER”. Pobierz i aktywuj mod w menadżerze. Przy aktywacji moda oznacz interesujące opcje nowego modelu oraz DLC, które masz zainstalowane wraz z grą. Wybierając opcję „Never nude”postać w grze, kiedy nie nosi żadnego stroju, nie będzie naga.

Po instalacji pierwszej części moda należy przejść do kolejnego etapu. Na stronie moda wejdź w zakładkę „FILES” i wybierz „DOWNLOAD WITH MANAGER”. Pobierz i aktywuj mod w menadżerze. Znajdując się w Nexus Mod Managerze, narzędzie BodySlide znajdziesz w rozwijanym menu „Supported Tools” nad listą modów. Jeżeli program każe wskazać folder zawierający BodySlide, należy przejść do katalogu z grą i wybrać folder „BodySlide”.


Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Nieoficjalny patch - mod do Fallout 4

Kolejny plik również nie jest modem, a łatką poprawiającą setki małych i większych błędów w grze. Poprawki zostały jednak zaprojektowane w sposób taki, aby nie ingerowały w pracę innych modów.

Zobacz także