Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bloober Team stoczyło walkę o Silent Hill 2 Remake. Polacy „skradli serce Konami”

W tym wyścigu było wielu chętnych.

Krakowskie studio Bloober Team wywarło dobre wrażenie na Konami i zgarnęło możliwość zrobienia Silent Hill 2 Remake sprzed nosa konkurencji. Studio wspomina walkę, którą musiało stoczyć z innymi kandydatami.

Anna Jasińska, dyrektor marketingu w Bloober Team, udzieliła wywiadu serwisowi DreadXP, w którym podkreśliła, że możliwość pracy nad grą z uniwersum Silent Hill to spełnienie marzeń całego zespołu, a następnie opisała ścieżkę do tego wyróżnienia.

Od lat pragnęliśmy otrzymać taki projekt i w 2019 roku dostaliśmy zaproszenie od Konami na Tokyo Games Show. Ku naszej radości, Konami poprosiło nas o przygotowanie koncepcji na remake drugiej części Silent Hill 2. Oczywiście nie byliśmy jedynymi deweloperami branymi pod uwagę. Wielu innych twórców z nami rywalizowało, ale na końcu to właśnie my skradliśmy serce Konami.

Anna Jasińska wspomniała również, że istotnym czynnikiem w procesie decyzyjnym Konami była pasja studia Bloober Team do horrorów, co było mocnym atutem na tle pozostałych deweloperów.

Dyrektor marketingu krakowskiego studia nie ukrywa, że presja podczas realizacji projektu takiej skali jest odczuwalna. Zdaniem wielu, Silent Hill jest jednym z najlepszych horrorów psychologicznych, jaki kiedykolwiek powstał.

Bloober Team pod wieloma względami pozostanie wierne oryginałowi, lecz nie obyło się bez kilku zmian, a jedną z nich ma być kamera znad ramienia postaci. Szczegółowo o zmianach w Silent Hill 2 Remake pisaliśmy już wcześniej.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Silent Hill 2 Remake

Video Game

Powiązane tematy
O autorze

Marcin Hołowacz

Contributor

Komentarze