Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard zamyka oddział we Francji - polskie wersje nowych gier zagrożone?

Nie wiadomo, ile osób straci pracę.

Activision Blizzard poinformował pracowników oddziału Blizzarda w Wersalu, że francuskie studio zostanie zamknięte - poinformował serwis Bloomberg.

Dopiero w przyszłym tygodniu zatrudnieni mają poznać więcej szczegółów, choćby na temat tego, ile osób będzie mogło zachować pracę, przenosząc się do oddziałów w innych państwach.

Przedstawiciele Blizzarda w Wersalu zajmowali się marketingiem, a także przygotowywaniem różnych wersji językowych - w tym polskich. Wszystkie gry studia od dawna otrzymywały nie tylko tłumaczenie z napisami, ale także pełny dubbing.

Pracowników w Wersalu codziennie witała Kerrigan

Nie wiadomo czy restrukturyzacja zaowocuje brakiem pełnej polskiej wersji Diablo 4 i innych nadchodzących produkcji. Dotychczasowe materiały z Overwatch 2 (data premiery gry nie jest jeszcze znana) były udostępniane w wersjach z dubbingiem.

Bloomberg podaje, że początkowe założenia zakładały częściowe przeniesienie zespołu z Wersalu do Londynu, jednak Brexit - a także pandemia - pokrzyżowały te plany. Dlatego też najprawdopodobniej przynajmniej część pracowników zostanie zwolniona.

Komentarze