Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard reaguje na krytykę i obniża cenę klonowania postaci w WoW Classic

Twórcy usłuchali fanów.

  • Cenę klonowania postaci w World of Warcraft Classic obniżono do 56 zł
  • Zmiana to odpowiedź na krytykę fanów

Po fali krytyki ze strony graczy, Blizzard postanowił zmniejszyć cenę za sklonowanie postaci w World of Warcraft Classic.

Przypomnijmy: początkowo za skorzystanie z funkcji użytkownicy mieli zapłacić 35 dolarów, czyli ponad 130 zł. Tak wysoka kwota nie spodobała się jednak fanom, którzy przekonywali, że jest „szalona”. Oburzenie potęgował fakt, że na serwerach testowych opcja była darmowa.

Blizzard zareagował na krytykę. We wpisie na forum studia przedstawiciel firmy ogłosił, że podjęto decyzję o zmniejszeniu ceny o więcej niż połowę - teraz usługa kosztować będzie 15 dolarów, a więc około 56 zł.

Klonowanie postaci to istotna funkcja dla użytkowników World of Warcraft Classic. Opcja pozwoli stworzyć drugą wersję bohatera - jedną gracze zostawią na serwerach tytułu bez dodatku, a drugą wykorzystają w klasycznej odmianie rozszerzenia Burning Crusade.

Twórcy podkreślają, że kopiowanie podopiecznych użytkowników jest nowym przedsięwzięciem dla Blizzarda. Wyjaśniają, że ustalając pierwotną wartość rozwiązania sugerowali się cenami opcjonalnych przedmiotów i innych usług oferowanych w sieciowej produkcji.

Dodatek Burning Crusade do World of Warcraft Classic zadebiutuje 1 czerwca. Klasyczna wersja gry dostępna jest w ramach abonamentu standardowego tytułu.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze