Skip to main content

„Blade” właśnie stracił reżysera. Marvel szykował się do zdjęć jesienią

Przyszłoroczna premiera zagrożona?

Bassam Tariq zrezygnował z funkcji reżysera filmu „Blade” dla Marvel Studios, w której ma wystąpić utytułowany aktor Mahershala Ali, zdobywca dwóch Oscarów za role w widowiskach „Green Book” i „Moonlight”. Wytwórnia planowała rozpocząć zdjęcia w listopadzie, ale teraz dalsze plany stanęły pod znakiem zapytania.

Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób decyzja Tariqa wpłynie na rozwój projektu o łowcy wampirów. Wiemy tylko, że filmowiec pozostanie w ekipie pracującej nad widowiskiem.

Z powodu ciągłych zmian w harmonogramie produkcji Bassam nie jest już reżyserem filmu, ale pozostanie jego producentem wykonawczym. Doceniamy jego talent i całą pracę, jaką wykonał, aby «Blade» znalazł się tam, gdzie jest” – oświadczył Marvel w komunikacie dla portalu Hollywood Reporter.

Twórca także oficjalnie podziękował wytwórni za dotychczasową współpracę. „Blade” miał zadebiutować w kinach 3 listopada 2023 roku, ale prawdopodobnie premiera zostanie przesunięta. Przypomnijmy, że łowca wampirów częściowo zadebiutował już w świecie MCU dzięki „Eternals”, kiedy to w scenie po napisach końcowych niespodziewanie usłyszeliśmy głos Aliego.

Zobacz także